RockShox SID 35 Select+ Charger RL 120 29 ZDVIH

14 nepřečtených
  • NOxFEAR

    Zdravím chci se zeptat na tuto vidlici. Vidlice má 120mm zdvih a zamykání z korunky C1. To proč jí chci jsou její 35mm silné vnitřní nohy, ( mám 95kg, ale 100mm mi bohatě stačí ) ale otázka pro mě je. Dá se předělat zamykání z korunky na dálkový Lock páčkou ? A další jde zdvih ze 120mm zkrátit na 100mm ? A otázkou je JAK a ZA KOLIK .

    Mohl by jsem koupit za stejnou cenu klasického SIDa ultimate race day, ale s 32mm nohama a to mi zde bylo vytknuto proč na svou váhu vůbec jezdím 32mm nohy, tak teda koukám po 34/35 :-D

    Děkuji

    0 0
    • TK75  

      Jestli jezdis způsobem ze ti 100 bohate stačí tak bych klidne koupil toho s 32 nohama

      Jinak u toho 120/35 bych neměnil zdvih a ani neresil zamykání…staci nastavit sag a jezdit

      Ale nevím co, kde a jak jezdis, takže to beru podle sebe

      1 0
    • Tomcat  
      • to není úplně označení vidlice jak to uvádí SRAM aka RS
      • mám 95kg, ale 100mm mi bohatě stačí ) nebo taky na toho Ghosta vyhozené peníze drobně rozhozená geometrie
      • Dá se předělat zamykání z korunky na dálkový Lock páčkou ? ano dá, je to uvedené i ve specifikacích u výrobce
      • jde zdvih ze 120mm zkrátit na 100mm ? Ne, výrobce uvádí 110mm

      Lze to provést podle manuálu výrobce https://www.sram.com/…e-manual.pdf hezky s obrázky a podlě mě dost popisné plus za kolik si dokážete koupit lock.

      0 0
      • NOxFEAR  

        Mám Giant advanced XTC 29 ne Ghost. A jak to myslíš ? 120mm vyhozene peníze ? Radši nechat 100 ?

        0 0
        • Tomcat  

          i na toho XTC 29 taková vidlice zásadně koncepčně starý kolo neposune. To raději nový výplety nebo jiný brzdy.

          0 0
          • NOxFEAR  

            Za mě geo toho rámu je v pohodě :-D pro mě fakt super, taková všehochuť. Na silnici pohoda v terénu podrží. Výplety jsem teď koupil DT swiss X1900 spline a brzdy tam jsou Level TL a s těma jsem spokojený + jsem to předal na komplet XT 8100 ( to vše asi cca týden zpět ) teď už jen fakt řeším tu vidli protože se mi ta FOX prostě nelíbí :-D chci tam Rock Shox, pak už to bude kompletně k obrazu mému. Teď jen řeším zda SID 32 selected nebo ultimate race day a nebo Rebu. Jak jsem psal ta Reba se mi zdá taková robustnější byť má 32mm nohy. Ta foxka prostě půjde do světa :-D

            Na druhou stranu upřímně nevím ani co bych na jiné geo poznal. Měl jsem na půjčení na 30km Trek Procaliber komplet na XTR se Sidkou a že by jsem byl nějaký rychlejší se mi nezdálo, nebo nevypozoroval jsem nějaký „wow“ efekt. Ale asi máte pravdu že na starší rám dat 120mm by nebylo ideální a na nové geo si to člověk může dovolit, zda jste to myslel takto.

            0 0
          • kubad  

            aha a čím tam ta vidlice nepasuje? maximalně zdvihem, který jde snížit i na 100mm

            0 0
            • Tomcat  

              píšu taková vidlice zásadně koncepčně starý kolo neposune… Klidně aď za +5000,– s niží zdvih na 110mm , do dokoupí RL , nebo to přeskládá celý na SRAM ASX. To kolo je když tak mě oprav serie 2015–2019 se starou geometrií . Pokud doteď jezdil tu vidlici, tak obava okolo 32mm vs 35mmm nohy asi nebude na místě. Lepší výkony neposkytne a pokud je popis v jeho profilu pravdivý ty peníze raději na lepší výplety brzdy který by nějaký zlepšení přinést mohly.

              0 0
              • kubad  

                naopak fungující vidlice a torzně tuhá to kolo výrazně posune, a ten SID se dá sehnat kolem 10

                2 0
    • tomxxx  

      Předělání locku znamená vyměnit tlumící patronu, což je asi 5000 jen ta patrona, ale záleží za kolik seženeš, často jsou ve slevě. Změna zdvihu je kratší airshaft, to je asi 1300. Práce bude stát cca jako kompletní servis vidlice.

      Na 95 kg bych si nekupoval 32 nohy, v selectu + je těžší, ale lepší patrona než je race day v ultimatu.

      Osobně, jestli nezávodíš – nechal bych lock z korunky a zdvih neměnil, případně počkal, až budeš muset udělat kompletní servis vidlice.

      0 0
    • kubad  

      120mm bude bonus, toho bych se nebál, a zámek na korunce ti bude ve finále stačit ::D

      cena přestavby nedává smysl, to si raději kup dražší přímo vidlici s lockem na řídítka

      2 0
    • NOxFEAR  

      Nezávodím, neskáču. Ještě jsem přemýšlel nad Rebou 100mm 32mm nohy ( 100g neřeším ) , přes to že má 32mm nohy přijde mi taková robustnější než SID . Teď tam vozím Fox 32 sc performance a ta jak má vyřízle dole ty nohy, tak má takový papírový dojem pode mnou. Takže svojí prodávám a chci vyměnit. Buď to Reba nebo Sid ( Rock Shox se mi více líbí po designové stránce )

      0 0
      • Silverback  

        Na Anthemu jsem měl Fox 32 sc a měnil jsem za 32 plnotučnou 120 mm, lepší, tužší a citlivější. Teď tam mám Marzocchi Z2 120, 34 mm nohy a ještě lepší

        0 0
      • tomxxx  

        Nemyslím si, že 32 reba bude stejná nebo tužší než 35 sid. To už bych raději uvažoval o 120 mm Piku, jen to je vidle, kterou už vůbec nepotřebuješ.

        Za mě je Reba trochu zabitá vidle a to co bývala dřív Reba je teď Sid Select.

        1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.